Mats Alfredsson

Strateg, VD

Specialistkompetens:
Affärsutveckling
Processer & organisation
Ledningsstöd

mats.alfredsson@mecka.se
033 – 750 92 00
0730–29 94 34

Linda Andrén

Strateg, kundansvarig

Specialistkompetens:
Strategisk webbutveckling
Interaktionsdesign
Särskild branscherfarenhet: Offentlig verksamhet

linda.andren@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 05

Magnus Arvidsson

Strateg, kundansvarig & planner

Specialistkompetens:
Omvärldsbevakning och analys
Affärsutveckling
HR/företagskultur
Särskild branscherfarenhet: B2B

magnus.arvidsson@mecka.se
033 – 750 92 00
0705 – 48 13 21

Linda Björnander

Operativ projektledare, film & foto

Specialistkompetens:
Process och effektivisering
Mediaplanering

linda.bjornander@mecka.se
033 – 750 92 00
0760 – 10 06 74

Tobias Davidov

Film & foto

Specialistkompetens:
Inspelningsledning
Regi
Reklamfoto

tobias.davidov@mecka.se
033 – 750 92 00
0704 – 79 90 20

Daniel Djupsund Sheerin

Final Art

Specialistkompetens:
Animering
Redigering (film/foto)
Sociala medier: målgrupp, analys, optimering

daniel.sheerin@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 36

Emil Dorbell

Film

Specialistkompetens:
Postproduktion
Filmfoto
Ljussättning

emil.dorbell@mecka.se
033 – 750 92 00
0723 – 81 51 66

Sofie Elfsberg

Strateg, kundansvarig

Specialistkompetens:
Digitala kanaler/Sociala medier: analys, strategi, optimering
Företagskultur
Kvalitetssäkring: ARU
Särskild branscherfarenhet: Hem, design, inredning

sofie.elfsberg@mecka.se
033 – 750 92 00
0739 – 42 21 56

Klas Frick

Operativ projektledare

Specialistkompetens:
Traffic
Pre-press

klas.frick@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 01

Isabella Holmgren

Kreatör, art director

Specialistkompetens:
Designledarskap
Rörlig bild & video
Kreativ workshop

isabella.holmgren@mecka.se
033 – 750 92 00
0706 – 33 99 20

Lasse Kampe

Kreatör, CD & copywriter

Specialistkompetens:
Varumärkesutveckling
Företagskultur
Storytelling

lasse.kampe@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 29

Fredrik Kirkfjell

Kreatör, copywriter & planner

Specialistkompetens:
Omvärldsbevakning och analys
Konceptutveckling

fredrik.kirkfjell@mecka.se
033 – 750 92 00
0708 – 19 60 69

Jessica Kirkfjell

Receptionist, Ekonomiassistent

Specialistkompetens:
Event
Logistik film/foto
Mötesservice

jessica.kirkfjell@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 43

Malin Lövgren

Fotograf

Specialistkompetens:
Casting
Location scout
Styling

malin.lovgren@mecka.se
0734-20 35 49

Sami Nietula

Kreatör, art director

Specialistkompetens:
Illustration
Typografi
UX design

sami.nietula@mecka.se
033 – 750 92 00
0767 – 77 00 77

Andreas Norén

Final Art

Specialistkompetens:
Retusch
3D Printing

andreas.noren@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 20

Malin Persson

Kreatör, copywriter

Specialistkompetens:
Populärkultur
Trendanalys

malin.persson@mecka.se
033 – 750 92 00
0704 – 67 87 07

Martin Rynvik

Kreatör, copywriter

Specialistkompetens:
UX/SEO
Manusskrivande

martin.rynvik@mecka.se
033 – 750 92 00
0708 – 57 09 86

Lena Sköld

Operativ projektledare

Specialistkompetens:
Sociala medier: redaktionell planering/annonsering
Kvalitetssäkring: ARU

lena.skold@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 19

Magnus Tapper

Webbutvecklare, digital strateg

Specialistkompetens:
Integrationsdesign
Analys
Support

magnus.tapper@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 02

Johanna Thorin

Final art, webbredaktör

Specialistkompetens:
Journalist
Sociala medier: innehåll, målgrupp, analys

johanna.thorin@mecka.se
033 – 750 92 00
0737 – 16 62 46

Emma Tyrén

Kreatör, art director

Specialistkompetens:
Grafisk profil
Företagsidentitet

emma.tyren@mecka.se
033 – 750 92 00
0704 – 30 66 84

Håkan Wendin

Final Art

Specialistkompetens:
Kalligrafi
Foto

hakan.wendin@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 44

Cecilia Wiklund

Strateg, kundansvarig

Specialistkompetens:
Digitala kanaler/Sociala medier: analys, strategi, optimering
Särskild branscherfarenhet: Offentlig verksamhet

cecilia.wiklund@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 47

Stefan Wiklund

Strateg, kundansvarig

Specialistkompetens:
Varumärkesprocesser
Affärsutveckling
Marknads- & mediastrategi
Särskild branscherfarenhet: Fackhandel

stefan.wiklund@mecka.se
033 – 750 92 00
0730 – 29 94 45